Најново
Home » Спорт (page 10)

Спорт

ФК Преспа го “торпедираше” ФК Работник

Попладнево, екипата на ФК Преспа, без поголем напор, пред своја публика, го победи тимот на ФК Работник од Битола со резултат од 5-0. ФК Преспа останува единствена непоразена екипа по 8 кола од новата сезона на 3-та МФЛ Југозапад со фантастична гол разлика од +22 голови што секако е резултат на напаѓачката и атрактивна игра која го краси овој млад ... Read More »

ФК Преспа со бод од Могила за оддржување на првото место !

“Еден бод – а многу лесно можеа да бидат три“ е веројатно сублиматот во една реченица на сето она што во Неделата се случуваше во Могила кога во рамки на седмото коло од 3-тата МФЛ-Југозапад, екипата нa ФК Преспа гостуваше во битолско, кај екипата на ФК Могила. Конечниот резултат 3-3  не е одраз на изедначена игра на двата тимови во ... Read More »

РК Преспа подобра од РК Текстилец

Во полупразната Спортска Сала во Ресен, што веројатно беше последица на тоа што управата на РК Преспа се реши на непопуларен потег ненајавено да наплаќа карти за влез, екипата на РК Преспа во рамки на Второто коло од машката ракометна Суперлига го порази штипскиот ракометен репрезент РК Текстилец со 28-20. Read More »

Пораз на РК Преспа во соседското дерби

Екипата на РК Преспа со пораз ја започна овогодинешната натпреварувачка ракометна сезона 2013/14 во Машката ВИП Суперлига. Во првото коло овој викенд, на гостувањето во Охрид, против истоимениот тим на РК Охрид, ресенските ракометари беа немоќни да направат нешто повеќе откако во текот на целиот натпревар домашните ракометари имаа константна предност од неколку голови за на крај да победат со ... Read More »

Нова победа за ФК Преспа

Во рамките на шестото коло од Третата Македонска Фудбалска Лига, екипата на ФК Преспа, пред своја публика со ангажирана и ефикасна игра, оствари нова победа, овој пат против екипата на ФК Поешево, совладувајќи ја со резултат од 3-0. Головите ги постигнаа Никола Калевски, Пеце Наумовски и Нико Пластиновски. Со трите нови бода и со вкупното бодовно сладо од максимални 18 ... Read More »

Викендов стартува новата ракометна сезона, РК Преспа му гостува на РК Охрид

Овој викенд започнува новата сезона во најелитното ракометно натпреварување во нашата држава – машката ВИП Супер Лига. Во првото коло, екипата на РК Преспа му гостува на новиот суперлигаш РК Охрид. Натпреварот е закажан за недела (15 септември) со почеток во 19 часот и ќе се игра во спортската сала “Билјанини Извори” во Охрид. Read More »

Следи го PrespaInfo на Facebookschliessen
oeffnen
BirthdayWishess Harvey Specter Super Mario Games Online