Најново
Home » Спорт (page 2)

Спорт

ФК Преспа со победа на гостувањето во Радолишта

Екипата на ФК Преспа со одлична игра извојува нова победа и да се врати со полн плен од денешното гостување во Радолишта. Ресенските ‘сино-бели’ го совладаа домаќинот ФК Фламуртари со резултат од 2:1, и со новоосвоените три бода се пробија на шестата позиција на првенствената табела во Третата Македонска Фудбалска Лига – Југозапад, поминувајќи ги токму ФК Фламуртари, како и општинските ... Read More »

Преспа подобра од Охрид, Грнчарци нерешено со Лабуништа

Во рамки на 15 коло од Третата Македонска Фудбалска Лига – Југозапад, денес беа одиграни вкупно седум натпревари. Екипата на ФК Преспа беше подобра на домашен терен од екипата на ГФК Охрид – Лихнидос, победувајќи со резултат од 3-2, додека пак ФК Лирија-Грнчари ги подели бодовите со ФК Лабуништа во натпреварот кој заврши со резултат од 1-1. Додавајќи ги новоосвоените ... Read More »

ФК Преспа со нерешен резултат, ФК Лирија со победа во првите пролетни натпревари од 3 МФЛ

Денес беше комплетирано првото коло од пролетниот дел на Третата Македонска Фудбалска Лига – Југозапад, инаку 14 коло од натпреварувачката сезона 2016/2017. Екипата на ФК Преспа ги подели бодовите со ФК Влазними на гостувањето во Струга. После одиграните 90 минути, натпреварот заврши со конечни 1-1. Екипата на ФК Лирија од Грнчари, со победа од 2-0 против ФК Велешта, додаде нови ... Read More »

Викендов стартува пролетната полусезона во 3 МФЛ – ФК Преспа гостува во Струга

Овој викенд стартува ‘второто полувреме’ од натпреварувачката 2016/2017 сезона во Третата Македонска Фудбалска Лига – Југозапад. ФК Преспа во недела (05.03.2017) ќе гостува во Струга, каде ќе ги одмери силите со екипата на ФК Влазними. Почетокот на натпреварот е закажан за 14 часот. Во истиот термин, на Градскиот стадион во Ресен, ќе биде одигран натпреварот помеѓу тимовите на ФК Лирија од Грнчари и ... Read More »

Утре се игра последното коло од есенскиот дел на 3 МФЛ

Утре, 27.11.2016, во рамки на 13 коло, се играат последните натпревари пред зимската пауза во сезоната 2016/2017 од Третата Македонска Фудбалска Лига – Југозапад. Екипата на ФК Преспа ќе гостува во Струга кај ФК Струга-Трим-лум, додека пак ФК Лирија – Грнчари ќе игра против ФК Фламуртари во Радолишта. Натпреварите се закажани со почеток во 13 часот. Пред почетокот на колото, екипите ... Read More »

ФК Преспа се врати со бод од возбудливото гостување во Македонски Брод

Во рамки на 11 коло од Третата Македонска Фудбалска Лига – Југозапад, ресенската фудбалска гордост ФК Преспа одигра доста возбудлив и неизвесен натпревар на гостувањето во Македонски Брод против екипата на ФК Пролетер, кој заврши со резултат од 2:2 и поделба на бодовите. Екипата на ФК Лирија од Грнчари пак, на гостувањето во Струга против ФК Влазними, загуби со резултат 2:1. Следниот ... Read More »

Следи го PrespaInfo на Facebookschliessen
oeffnen
BirthdayWishess Harvey Specter Super Mario Games Online