Најново
Home » Спорт (page 3)

Спорт

Преспа го ‘растури’ Кораб, Лирија се враќа со полн плен од Могила

ФК Преспа убедливо ја победи екипата на ФК Кораб од Дебар со резултат од 3:0 во натпреварот од 9 коло на Третата Македонска Фудбалска Лига – Југозапад кој се играше денес на Градскиот стадион во Ресен. Добрата игра на Ресенчани беше наградена со три гола и три нови бода на своето првенствено конто, кое сега брои вкупно 12 бода, со кои ФК Преспа ... Read More »

Преспа го пречекува Кораб, Грнчарци на гости во Могила

Утре, недела (30.10.2016), во рамки на 9 коло од Третата Македонска Фудбалска Лига – Југозапад ќе се играат вкупно седум натпревари. ФК Преспа на Градскиот стадион во Ресен ќе игра против ФК Кораб од Дебар, додека пак ФК Лирија од Грначари ќе гостува во Могила, каде ќе се бори за трите бода со екипата на ФК Могила Бимилк. Почетокот на натпреварите е закажан за ... Read More »

Преспанските екипи без бодови во 7 коло од 3 МФЛ

Денес беа одиграни натпреварите од 7 коло во Третата Македонска Фудбалска Лига – Југозапад. Лидерот на табелата ФК Лабуништа со полн плен и на гостувањето во Македонски Брод кај ФК Пролетер, со што го задржа првото место со вкупно освоени 15 бода. Преспанските претставници ФК Преспа и ФК Лирија – Грнчари во ова коло останаа без бодови. ФК Преспа, на Градскиот стадион ... Read More »

Преспа домаќин на струшки Караорман

Во рамки на 7 коло од Третата Македонска Фудбалска Лига – Југозапад, утре, екипата на ФК Преспа на Градскиот стадион во Ресен ќе го пречека тимот на ФК Караорман од Струга. Од таборот на ресенската екипа велат дека ќе дадат се’ од себе за да освојат нови три бода, што ќе значи и повисок пласман на првенствената табела. Почетокот на натпреварот ... Read More »

ФК Преспа со ‘полн плен’ против ФК Лабуништа

Лидерот на првенствената табела во Третата Македонска Фудбалска Лига – Југозапад, екипата на ФК Лабуништа, го доживеа својот прв пораз сезонава. На натпреварот кој се играше вчера на Градскиот стадион во Ресен, ресенските “сино-бели” ФК Преспа славеа со 1-0 и со тоа додадоа нови 3 бода на своето првенствено конто, искачувајќи се на петото место. Вториот претставник од нашата општина кој се натпреварува ... Read More »

ФК Преспа утре го пречекува лидерот на табелата ФК Лабуништа

Утре, 2 октомври, во рамки на 5 коло Третата Македонска Фудбалска Лига – Југозапад, на Градскиот стадион во Ресен, екипата на ФК Преспа го пречекува лидерот на првенствената табела – ФК Лабуништа. Почетокот на натпреварот е закажан за 15 часот. Во истиот термин, екипата на ФК Лирија од Грнчари гостува во Волино кај ФК Сатеска. Read More »

Следи го PrespaInfo на Facebookschliessen
oeffnen
BirthdayWishess Harvey Specter Super Mario Games Online