Најново
Home » Најнови вести » ФК Преспа денес ја пречекува екипата на ФК Октиси на Градскиот стадион во Ресен

ФК Преспа денес ја пречекува екипата на ФК Октиси на Градскиот стадион во Ресен

Во рамките на 3 коло од Третата Македонска Фудбалска Лига – Југозапад, денес (10.09.2017) ќе бидат одиграни вкупно седум натпревари.

На Градскиот стадион во Ресен, екипата на ФК Преспа ќе биде домаќин на ФК Октиси, додека пак Фк Лирија од Грнчари густува во Могила кај ФК Могила Бимилк. Почетокот на натпреварите е закажан за 16 часот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Следи го PrespaInfo на Facebookschliessen
oeffnen
BirthdayWishess Harvey Specter Super Mario Games Online