Најново
Home » Најнови вести » ФК Преспа победник во локалното дерби против ФК Лирија

ФК Преспа победник во локалното дерби против ФК Лирија

Екипата на ФК Преспа беше подобриот противник во денешниот локален дерби дуел кој се играше на Градскиот стадион во Ресен. Во возбудливиот голгетерски исполнет натпревар, ресенските ‘сино-бели’ триумфираа со резултат од 3-2 против локалните колеги ФК Лирија од Грнчари, и со тоа се искачија на шестата позиција на првенствената табелата, прстигнувајќи ги токму ‘Грнчарци’.

Следниот викенд, во сабота (15.04), ФК Преспа ќе игра уште едно дерби, овој пат гостувајќи му на својот ривал ФК Караорман во Струга, додека пак ФК Лирија-Грнчари на домашен терен ќе ја пречека екипата на ФК Кравари. Почетокот на натпреварите е закажан за 16 часот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Следи го PrespaInfo на Facebookschliessen
oeffnen
BirthdayWishess Harvey Specter Super Mario Games Online