Најново
Home » Најнови вести » ФК Преспа против ФК Лирија од Грнчари – “Преспанско дерби” денес во 16 часот

ФК Преспа против ФК Лирија од Грнчари – “Преспанско дерби” денес во 16 часот

Денес, во рамки на 19 коло од Третата Македонска Фудбалска Лига – Југозапад, силите ќе ги одмерат двете екипи од нашата општина – ФК Преспа од Ресен и ФК Лирија од Грнчари. Натпреварот ќе се игра на Градскиот стадион во Ресен, а почетокот е закажан за 16 часот.

Во моментов двете преспански екипи се наоѓаат на шестата и седмата позиција на првенствената табела. ФК Лирија има бод предност пред ФК Преспа која има вкупно освоени 26 бода.

Дали ФК Преспа ќе успее да ги престигне ‘Грнчарци’, или тие ќе ја зголемат својата бодовна предност пред ‘Ресенчани’, останува да видиме денес!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Следи го PrespaInfo на Facebookschliessen
oeffnen
BirthdayWishess Harvey Specter Super Mario Games Online