Најново
Home » Бизнис » Хотел Дрим наградува бесплатен викенд

Хотел Дрим наградува бесплатен викенд

Еден од најпознатите хотели на охридското крајбрежје Хотел Дрим, деновиве започна со кампања на социјалните мрежи со која ги повикува своите фанови да ја разбудат својата имагинација и да опишат што за нив претставува одморот.

hotel drim kampanja

Авторот на најкреативниот пост (текст, слика или музика) објавен на Твитер или Фејсбук, придружен со хаштазите  ‪#‎ОдморотЕ‬ и ‪#‎ХотелДрим ,  добива гратис 2-дневен аранжман за двајца на база полупансион во периодот 08-10.05.2015.‬‬

Краен датум за испраќање на постовите е 26.04.2015.

drim vino

За Хотел Дрим

Крај брегот на Охридското езеро, во Струга, во 1977 година никнува Хотел Дрим, носителот на модерниот светски туризам.
Опстојува веќе 35 години со својот квалитет и традиција.
Денес, хотелот е топ дестинација за релаксиран одмор и уживање од највисок ранг на брегот на Охридското езеро.
Лоциран на бреговите на Охридското езеро, блиску до центарот на Струга насреде живите улици и прекрасните пејсажи, нуди пријателска и релаксирана атмосфера. Во својата понуда има стилско направени комфортни соби и апартмани, со поглед на Охридското езеро, реката Црн Дрим и поглед на центарот на Струга.
Хотел Дрим**** е вистинското место за Вашиот одмор, бизнис средби, организирање на конференција или едноставно кулиарско доживување во еден од 4-те ресторани на хотелот. Тука, денес се склопуваат важни бизнис зделки, се прават највеселите свадби и настани, се поминуваат најубавите денови.

(комерцијален текст)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Следи го PrespaInfo на Facebookschliessen
oeffnen
BirthdayWishess Harvey Specter Super Mario Games Online