Најново
Home » Спорт » Нова победа за ФК Преспа

Нова победа за ФК Преспа

Во рамките на шестото коло од Третата Македонска Фудбалска Лига, екипата на ФК Преспа, пред своја публика со ангажирана и ефикасна игра, оствари нова победа, овој пат против екипата на ФК Поешево, совладувајќи ја со резултат од 3-0. Головите ги постигнаа Никола Калевски, Пеце Наумовски и Нико Пластиновски. Со трите нови бода и со вкупното бодовно сладо од максимални 18 бода, ФК Преспа се зацврстува на челната позиција на првенствената табела.

IMG_20130914_173239

Во следното коло ФК Преспа гостува во Могила каде се среќава со истоимената фудбалска екипа. Натпреварот е закажан за недела, 22 септември со почеток во 16:00ч.

One comment

  1. Браво ФК Преспа !!!! Одиме во втора лига!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Следи го PrespaInfo на Facebookschliessen
oeffnen
BirthdayWishess Harvey Specter Super Mario Games Online