Најново
Home » Најнови вести » Се одигра последното коло од натпреварувачката сезона 2016/2017 во 3 МФЛ-Југозапад

Се одигра последното коло од натпреварувачката сезона 2016/2017 во 3 МФЛ-Југозапад

Со одигрувањето на 26 коло денес финишираше натпреварувачката сезона 2016/2017 во Третата Македонска Фудбалска Лига – Југозапад. Екипата на ФК Преспа својот последен натпревар од оваа сезона го одигра на домашен терен во Ресен против шампионот ФК Струга-Трим-лум, забележувајќи пораз од 2-4. Пред домашна публика сезоната ја заврши и тимот на ФК Лирија од Грнчари, победувајќи со 4-3 против ФК Фламуртари од Радолишта.

Според конечниот распоред на табелата, ФК Преспа го освои 6-то место, со вкупно освоени 35 бода, додека пак ‘Грнчарци’ се најдоа веднаш зад нив, на 7-то место, со еден освоен бод помалку.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Следи го PrespaInfo на Facebookschliessen
oeffnen
BirthdayWishess Harvey Specter Super Mario Games Online