Најново
Home » Tag Archives: ФК Поешево

Tag Archives: ФК Поешево

Нова победа за ФК Преспа

Во рамките на шестото коло од Третата Македонска Фудбалска Лига, екипата на ФК Преспа, пред своја публика со ангажирана и ефикасна игра, оствари нова победа, овој пат против екипата на ФК Поешево, совладувајќи ја со резултат од 3-0. Головите ги постигнаа Никола Калевски, Пеце Наумовски и Нико Пластиновски. Со трите нови бода и со вкупното бодовно сладо од максимални 18 ... Read More »

Следи го PrespaInfo на Facebookschliessen
oeffnen
BirthdayWishess Harvey Specter Super Mario Games Online