Најново
Home » Tag Archives: 3 МФЛ

Tag Archives: 3 МФЛ

Во четврток стартува новата фудбалска сезона во 3 МФЛ, Преспа го пречекува тимот на Влазними

Во четврток, 8 септември, започнува новата фудбалска сезона 2016/2017 во Третата Македонска Фудбалска Лига – Југозапад, во која ќе се натпреваруваат две екипи од нашата општина – ФК Преспа од Ресен и ФК Лирија од Грнчари. Во првото коло, ресенската гордост ФК Преспа на домашен терен на Градскиот стадион во Ресен ја пречекува екипата на ФК Влазними од Струга, додека ... Read More »

ФК Преспа со победа на гости го започна пролетниот поход

Екипата на ФК Преспа го започна својот пролетен поход во 3 Македонска Фудбалска Лига со триумф на гостински терен против екипата на ФК Лисолај, каде што славеше со резултат од 1-0, благодарение на повратникот во екипата Никола Калевски кој го постигна победоносниот гол во 68 минута од натпреварот. Со освоените три бода, ФК Преспа се осамостои на првото место на ... Read More »

Викендов започнуваат возбудувањата на фудбалскиот терен во Ресен

До почетокот на пролетнот дел од првенството во Третата Македонска Фудбалска Лига преостануваат уште 6 дена, односно веќе на 1 март на фудбалските терени почнуваат возбудувањата и борбата за бодови. Дали, можеби, мора, се надеваме… и ред други прашања се присутни меѓу управите во овој период пред почетокот на пролетниот дел од првенството, додека одговор на истите ќе се добие ... Read More »

И по 14 кола, ФК Преспа останува на врвот

Додека некои еуфорично се радуваат со бодови добиени на маса, ресенската фудбалска гордост ФК Преспа продолжува со своите убедливи победи, овој пат на гостински терен во Могила каде беше “преслушан” тимот на ФК Стрела Спорт со резултат од 0-4. Со оваа победа екипата на ФК Преспа останува на врвот од првенствената табела и по комплетирањето на 14 коло, со вкупно ... Read More »

Нова победа за ФК Преспа

Во рамките на шестото коло од Третата Македонска Фудбалска Лига, екипата на ФК Преспа, пред своја публика со ангажирана и ефикасна игра, оствари нова победа, овој пат против екипата на ФК Поешево, совладувајќи ја со резултат од 3-0. Головите ги постигнаа Никола Калевски, Пеце Наумовски и Нико Пластиновски. Со трите нови бода и со вкупното бодовно сладо од максимални 18 ... Read More »

Следи го PrespaInfo на Facebookschliessen
oeffnen
BirthdayWishess Harvey Specter Super Mario Games Online