Најново
Home » Најнови вести » Во недела, преспанско фудбалско дерби на стадионот во Ресен

Во недела, преспанско фудбалско дерби на стадионот во Ресен

Во недела (6 септември), со почеток во 16:30 часот, во рамките на второто коло од Третата Македонска Фудбалска Лига – Југозапад, на Градскиот стадион во Ресен, Преспанчани ќе имаат можност да гледаат локално дерби во кое екипата на ФК Преспа ја пречекува ФК Лирија од Грнчари.

fk prespa 2015 1

ФК Преспа – Ресен

fk lirija grncari 2015

ФК Лирија – Грнчари

Во изјава за ПреспаИнфо, претседателот на ФК Преспа Јованчо Рајчановски истакна – “како и секое локално дерби, очекуваме возбудлив натпревар со многу фудбалски надмудрувања и силна волја за победа кај двете страни, но се’ во знакот на спортскиот дух и фер-плејот.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Следи го PrespaInfo на Facebookschliessen
oeffnen
BirthdayWishess Harvey Specter Super Mario Games Online